Alenka v Říši Divů

13. února 2010 v 13:46 | Šlehačka |  Alenka
Alenka v říši divů (též známé jako Alenčina dobrodružství v podzemní říši; Alice's Adventures in Wonderland, 1865) je dílo anglického matematika a logika Lewise Carrolla (vl. jménem Charles Ludwidge Dodgson), který ji údajně napsal pro malou holčičku Alici Liddellovou. Dílu se dostalo vědecké interpretace a bylo označeno za mimořádné.
Sama hlavní postava, neustále ohromená Alenka, v bezděčných reakcích na imaginativní svět plný podivuhodností rychle přechází ve zkoprnělou, jindy zas tvrdohlavou dívku s rázným řešením fantasijních zápletek, způsobených obyvateli říše. Jeví se jak ochotnou a přívětivou, tak i neústupnou až tvrdošíjnou, přitom stále dětsky sympatickou. Carrolův um logicky svázat absurdum světa v celé šíři a líčená přirozenost i znalost dětského chování, zaručily dílu světové uznání a přerod v klasiku. Dílo se dočkalo pokračování: Za zrcadlem a co tam Alenka našla (též známé jako Za zrcadlem a s čím se tam Alenka setkala; Through the Looking Glass and What Alice Found There, 1872).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 lilyevans-and-marauders lilyevans-and-marauders | Web | 27. dubna 2012 v 20:25 | Reagovat

Alice in Wonderland is bééééééést!!!!!! A úžasná je zfilmovaná verze od Tima Burtona!!!! Jóóóóóóóóóó!!!!!!!!!!! Ať žije Alenka v Říši Divů!!!! A taky Helena Bonham Carter (Srdcová královna), Johnny Depp (Kloboučník) a Tim Burton (režisér)!!!!!!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama